Ako na správny záhradný nábytok

Published : 14.08.2018, 13:06
Categories : Záhrada

Ako na správny záhradný nábytok

V súčasnosti je na výber z rôznych typov, materiálov záhradného nábytku. Pri výbere správneho záhradného nábytku sú podstatné viaceré faktory ako napríklad tvar a druh terasy, akú má mať funkčnosť sedenie, kde má byť umiestnené, a tak isto musí vyžarovať celkovú pohodovú atmosféru.

Inšpirujte sa našimi nápadmi od odborníkmi 

Detaily dotvárajú celok 

O krásne celky a príjemnú atmosféru sa postarajú aj maličkosti a drobnosti.

Viete čo patrí medzi základné doplnky, ktoré musíte mať? 

Rastliny a kvety 

Letničky, trvalky, exotické palmi alebo ozdobné trávy vám umožnia cítiť sa bližšie k prírode pokiaľ nemumiestnite záhradný nábytok na terasu alebo do záhrady. Vďaka kvetom si vyčarujte príjemné prostredie na malých balkónoch či betových terasách. Môžete ich napríklad aj nahradiť čučoriadkami, cherry rajčinkami či inými plodmi, ktoré dokážu rást aj bez veľkého množstva substrátu. Su krásne, no aj efektívne. 

Koberce a podlahoviny 

Vhodný koberec a podlahoviny zmeniu podobu vonkajšieho priestoru, poskytnú viac pohodlia. 

Osvetlenie 

nezáleží na ročnom období či je tam alebo slnečné svetlo správne osvetlenie vytvorí nezabudnuteľnú atomosféru. Pitie kávy, čítanie knihy alebo len taký oddych sa stane vaším najobľúbenejšiou časťou dňa. 

Tienenie a ochrana pred slnkom 

Slnečníky, zásteny, bavlnenné závesy vás ochránia nielen pred UV svetlom, ale aj niekedy pred otravnými pohľadmi susedov. 

Vankúše 

A hlavne veľa vankúšov a všade. Kombinujte farby, veľkosti, vzory, ktoré dodajú ten správny štýl a šmrc stoličkám a pohovkám, okrem toho si užijte pohodlie ako v bavlnke. 

Letné oslavy a grilovačky

Ako správny hostiteľ musíte myslieť na základný a podstatný faktor. Záhradný nábytok a vybavenie musí byť praktické, ľahko prenosné a hlavne musíte mať dostatok odkladacieho priestoru. Nezabudnite aj na samostatné prenosné stoly, príručné pomocné stolíky a samozrejme veľký servírovací stôl, na ktorý sa vám zmestí pripravené jedlo, pochutiny a samozrejme taniere.

Rodinné stretávky

Ak máte širokú rodinu a chcete ich všetkých pohostiť na terase či záhrade myslite na to, že sa budete musieť prispôsobiť všetkým členom rodiny, od najmladších až po najstarších. Záhradný nábytok musí byť pevný, masívnejší, no musí dať z neho ľahko vstávať a tak isto aj ľahko ovládateľný. Umiestnenie je najlepšie na pevnom stabilnom podklade, napríklad na drevenej terase z pečeného dreva alebo z protišmykovej dlažby. 

 

Rozprávkové posedenie

Kto by si nechcel užiť romantiku ako z filmu pri sviečkach v pohodlných kreslách a s pohárom vína v ruke. Pre romantický štýl posedenia sa hodia hlavne drevené, ratanové kreslá s poduškami. Nezabúdajte však aj na vytvorenie záveternej strany, ktorú si môžete vyrobiť z bavlnenej tkanej látky, drevených paravánov. Na konštrukciu si môžete umiestniť aj moderné večerné osvetlenie zo starých Edisonových žiaroviek alebo lampiónov. 

Moderný minimalizmus

Milovníci moderného minimalizmu a architektúry môžu staviť na kov, ktorý dobre akcentuje s betónom. Celkovú strohosť môžu narušiť zaujímavými kvetinami umiestnených v netradičných kvetináčoch, napr. zo starých kuchynského náčinia alebo farebnými poduškami.  

Práve teraz si môžete vybrať ten svoj správny záhradný nábytok a sortiment v Posezónnom výpredaji. 

Zdieľajte s priateľmi