Ako na dokonalý darček?

Published : 22.11.2018, 07:35
Categories : Voľný čas

Ako na dokonalý darček?

Nakupovanie darčekov na Vianoce nemusí byť žiaden blázinec ani zhon. Slováci v priemere na Vianoce minú okolo 500 EUR a z toho 150 minieme na darčeky. Pre potešenie blízkeho stačí niekedy málo. Ak sa budete počas tohtoročných nákupov riadiť našimi radami tak sa nestane, aby bol niekto smutný alebo sklamaný. Pre dokonalý darček si stačí zapamätať tento vzorec: 2P + V + S + OP + E = DD. Nie je to žiaden vzorec na výpočet fyzikálnych alebo chemických reakcií, ale jednoduchý návod ako zistiť čo si želá blízka osoba pod stromček. Poďme si ho podrobne rozobrať!

2P = Počúvať a znovu ešte raz počúvať. Nič prevratné ani svetoborné. Základom je počúvať a robiť si nenápadné poznámky. Pretože ani nebudete vedieť ako, človek počas konverzácie prezradí po čom túži, ktoré by chcel alebo rád zažil. Blízky počas bežného rozhovoru radi rozprávajú o veciach čo by chceli. Niekedy stačí málo. Sústrediť sa na ich skryté dôkazy počas rozprávania a môžeme mať vodítko k dokonalému darčeku pod stromček.

Posúvame sa k ďalšej premennej vo vianočnom vzorci V ako všímavosť. Sledujte pozorne čo si blízki rád prezerá na mobile, počítači alebo si všímajte nenápadné zahnuté rožky v časopisoch a v magazínoch. Tak isto ho nenápadne sledujte, keď ste v meste a prezeráte si výklady obchodov alebo sa len tak prechádzate v nákupných centrách. Niekedy sa stačí zastaviť a všimnúť si iskry radosti a túžby pri pohľade na želanej veci. Nemusí to byť vždy hmotná vec, ale aj pravidelné prezeranie dizajnových a katalógov o kúpeľniach,  kuchyniach či elektre. 

Čo sa presne skrýva pod S? Snaha!Nie je to len obyčajná snaha, ale aj snaha, vynaložiť svoj voľný čas na hľadanie a nákup už vytipovaného darčeka. Snaha sa zakladá aj na vynaloženie extra ochoty a snahy vložiť do darčeku niečo osobné a potešiť ho tak ešte viac. Niekedy stačí málo a darček sa tak môže stať oveľa viac hodnotnejší,  ako by sme si mysleli. Ak túži po novom smartfóne, tak prečo do neho nevložiť aj spoločné fotografie, obľúbené spoločné miesta alebo k modernému a výkonnému smartfónu či fotoaparátu darovať aj fotoalbum na založenie si spoločných fotografií vytvorených prostredníctvom darčeku. Čo vy na to?

Stáva sa, že naše emócie nás prevalcujú a kúpime vec, čo sa páči nám a na druhú stranu sa zas nemusí páčiť tomu druhému. Preto je viac ako vítané, odložiť nabok naše Osobné Preferencie a túžby. Často sa stáva, že muži dajú svojim partnerkám technologické vychytávky a pritom možno túžia po niečom inom. Základom správneho darčeku je zabudnúť na naše potreby a pozerať sa na malú chvíľu očami toho druhého. Pri procese výberu a kúpy by sme sa mali zamyslieť či náš darček poteší obdarovaného viac ako nás.  

E - empatia je v tomto prípade schopnosť vcítiť sa alebo myslieť ako druhý. Darček by mal vyjadrovať to ako veľmi nám záleží na obdarovanom a ako ho máme radi. Nie vždy to musí byť drahá a najmodernejšia vec, môže to byť aj maličkosť napríklad kuchynská vareška, smoothie makerwaflovač alebo iná maličkosť do domácnosti. 

DD = Darček z DOMOSSu! Najlepšie ako zúročiť všetky premenné zo vzorca na vianočný darček je ich priamo nakúpiť u nás v DOMOSSe. Kde tnájdete produkty v najlepších cenách a nakúpite v predstihu vianočné darčeky pre partnera, partnerku, deti či rodičov. 

Share this content