Na čo je potrebné myslieť pri výbere umývačky riadu

Published : 29.10.2018, 07:47
Categories : Domácnosť

Na čo je potrebné myslieť pri výbere umývačky riadu

Prečo nedáte stopku ručnému umývaniu a nevyskúšate umývačku riadu? Šetrí nielen čas, peniaze ale aj vaše ruky. Čas strávený umývaním môžete venovať rodine, obľúbeným aktivitám alebo len tak si vybehnúť do prírody. Prečítajte si štyri hlavné dôvody odborníkov, prečo používať umývačku riadu v vás doma.

Priestor

Ako prvé pri výbere musíte zvážiť umiestnenie. Mnohí to preceňujú a riešia vzniknutý problém až po nákupe. Súčasné modely sa dajú zabudovať priamo do kuchynskej linky. Zachová sa elegancia a jednoliatosť kuchyne, nik nepríde na to, že máte doma malého kuchynského pomocníka. Integrované umývačky riadu sa vyrábajú v šírkach 45 a 60 cm, BOSCH umývačka riadu s výškou 86,5 cm sa hodí do kuchýň s vyššou pracovnou doskou. Pri úplne integrovaných je ovládací panel ukrytý vo vnútri, pri čiastočne integrovaných je na prednej strane. Pri voľne stojacich môžete zvážiť možnosť umiestnenia v kuchynskej linke alebo voľne postaviť. Sú flexibilné, štýlové a ideálne do každého priestoru. Ak ste limitovaný priestorom, no túžba po kvalitnej umývačke vás neopúšťa, BOSCH ponúka “slim” umývačky riadu. Sú malé, flexibilne, efektívne a zároveň majú dostatok priestoru na umytie až desiatich obedových súprav.

Programy a funkcie 

Nezabudnuteľným faktorom pri výbere správnej umývačky riadu sú jej funkcie a programy. Okrem základných programov moderné umývačky riadu operujú s odloženým štartom, funkcie na čistenie sklenených pohárov a zrýchleným programom. Dokonca si dokážu samé navoliť počet litrov vody podľa množstva naloženého riadu, dávkovanie čistiacich prostriedkov na základe tvrdosti vody a ohlasovanie skončenia programu. Umývyčky BOSCH na odstraňovanie silno zašpineného kuchynského náradia, panvíc a hrncov využívajú pomoc zvýšeného tlaku vody. Stačí len jemne odstrániť vidličkou zvyšky jedla.

Najnovšie modely BOSCH môžete pripojiť a spravovať cez telefón alebo tablet prostredníctvom aplikácie HomeConnect. Cestou z práce, skratením si času v dopravných zápchach môžete dať príkaz umývačke riadu. Stačí si len vybrať program a kým prídete z práce, budete mať krásne umytý riad.

Ecoprogram zabezpečí šetrenie vody, energie a čistiacich prostriedkov. Vďaka funkcii HygienaPlus v umývačkách riadu BOSCH sa zničí až 99,9 % choroboplodných zárodkov, baktérií ako E.coli a salmonely, ktoré sa udržujú na starých hubkách na riad a v drezoch. Využívaním umývačky sa zabezpečí  maximálna hygiena.  

Tip: Nebojte sa využívať nočný umývací cyklus, je síce o niečo dlhší, ale oveľa tichší ako klasické programy. Vďaka EcoSilent sa nemusíte báť sťažností od nevyspatých susedov.

Úspora

Priemerná rodina do roka umyjete neuveriteľných 3 920 kuchynských sád, čo  predstavujete 11 760 tanierov, 3 920 šálok, 3 920 pohárov a 19 600 kusov príboru. Vďaka klasickému 45 minútového Ecoprogramu ušetríte 210 hodín do roka, čím získate 23 voľných dní.

Počas ručného umývania riadu potrebujete 2,6 kWh na zohriate vody pre porovannie umývyčka potrebuje len 1,8 kWh energie. Ak by bežala umývačka riadu 280 krát za rok tak spotrebuje len 204,4 KWh elektrickej energie za rok.

Na umytie naplnenej umývačky riadu by ste potrebovali 40 l vody. Celkovo umývačka riadu spotrebuje za rok len 1 960 l vody na umytie 30 000 ks riadu a príboru, čím si ušetríte vodu až na 52 napustení vani. Vďaka modelom BOSCH vo vysokej energetickej triede A++,  s funkciami eco ušetríte na čase aj na energiách.

Zdieľajte s priateľmi