Filter

Cena

0 € - 3700 €

Skladom

Šírka (cm)

35 - 185

Všetky parametre

Špeciálny výpredaj

Výpredaj

Zľava SSE

Smršť zľavových kódov
Darček k nákupu spotrebičov Whirlpool
Rozbalený, použitý a zánovný tovar
Úsporná domácnosť

Potrebujete poradiť s výberom veľkých spotrebičov? Pri nákupe viacerých vám zvýhodníme cenu.

Na Váš dotaz odpovieme do 24 hodín (počas pracovných dní).

Zásady spracovania osobných údajov

Digestory

Odsávače pár, známe aj ako digestory, sú dôležitým prvkom v modernej kuchyni. Ich hlavnou úlohou je odstraňovať pary, zápachy, teplo a mastnotu, ktoré vznikajú pri varení. Týmto spôsobom zlepšujú kvalitu vzduchu v kuchyni a chránia steny a kuchynskú linku pred usadzovaním mastnoty. V našej ponuke nájdete široký sortiment odsávačov pár, vrátane najnovších modelov popredných značiek. Môžete si vybrať z množstva digestorov rôznych typov, dizajnov, farebných prevedení, v širokej škále veľkostí, napríklad 70 cm, 90 cm a 100 cm. Ponúkame aj tiché digestory s hlučnosťou menej ako 45 dB, ktoré zabezpečia pokojné prostredie aj počas intenzívneho varenia. Vyberte si odsávač pár, ktorý bude dokonale vyhovovať vašim potrebám!

[VIAC]

Ako vybrať digestor?

Digestory majú v kuchyni dôležitú úlohu. Odstraňujú výpary a pachy, čím čistia vzduch počas varenia. Digestory môžu byť dizajnové a zároveň účinné. Do ponuky pribúdajú každým rokom dizajnovejšie, výkonnejšie a adaptabilnejšie modely. Existuje niekoľko typov digestorov. Pri výbere digestora je potrebné zohľadniť niekoľko kritérií, napríklad spôsob odsávania, typ digestora, úroveň hlučnosti a ďalšie.

Spôsoby odsávania

Môžeme hovoriť o dvoch základných spôsoboch odsávania. Podľa spôsobu odsávania následne digestory delíme na  tzv. odťahový digestor a recirkulačný digestor. Vyberať by ste mali podľa typu vašej domácnosti. Do domu je vhodný odťahový digestor, ktorý paru odvádza smerom von z interiéru. Je nutné napojiť ho na komín či vetracie potrubie. Odťahový digestor neodvádza do exteriéru iba pachy, ale aj vlhkosť, čo predstavuje jeho veľkú výhodu. Priemer odťahového hrdla by mal byť rovnaký ako priemer ústia do komína alebo vetracieho potrubia. Neodporúča sa zvoliť si menší priemer. Mohlo by to viesť k vibráciám a kondenzácii.

Zabezpečte tiež voľnú cirkuláciu vzduchu, napríklad ponechaním pootvorených dverí alebo okna.

V byte nie je vždy možné použiť vonkajšie odvádzanie pár. Riešením je recirkulačný digestor. Jeho inštalácia nevyžaduje žiadne stavebné zásahy, preto je veľmi obľúbený. V uzavretom okruhu prechádzajú výpary z varenia cez systém filtrov digestora (textilný tukový filter a uhlíkový filter). Vzduch sa potom vracia do kuchyne zbavený mastnoty a zápachu. Nevýhodou je, že uhlíkové filtre by ste mali meniť raz za tri až dvanásť mesiacov. Navyše digestor nezachytáva žiadnu vlhkosť. Ak teda chcete predísť kondenzácii vody a tvorbe plesní, kuchyňu vetrajte. Recirkulačný systém neodstraňuje ani škodliviny zo spaľovania. Ak používate pri varení plynovú dosku, mali by ste radšej uvažovať o odťahovom digestore.

Typy digestorov

Existuje viacero typov digestorov, ktoré sa rozlišujú podľa toho, kde je umiestnená varná doska.

Komínové digestory

Komínové digestory sa pripevňujú priamo na stenu a ich výšku si môžete zvyčajne nastaviť sami. V ponuke nájdete rôzne farby digestorov a aj rôzne materiály, z ktorých sú vyrobené, napríklad z ocele či skla. Vďaka tomu si môžete nájsť taký digestor, ktorý zapadne do vašej kuchyne a dotvorí ju. Ak máte napríklad kuchyňu zariadenú do rustikálneho štýlu, v ponuke nájdete aj rustikálne digestory. Komínové digestory majú väčšie rozmery ako klasické vstavané, preto sú vhodné do väčších kuchýň.

Ostrovčekové digestory

Čoraz viac sa v kuchyniach varná doska nachádza na tzv. ostrovčeku, ktorý môže napríklad tvoriť hranicu medzi kuchyňou a obývačkou alebo môže byť umiestnený v strede kuchyne. V tom prípade potrebujete komínový digestor, ktorý sa však dá upevniť do priestoru. Digestor sa pripevňuje na strop a dodá vašej kuchyni nádych modernosti a elegancie.

Výsuvné digestory

Výsuvné digestory sú praktické a kompaktné. Možno ich namontovať pod skrinku a vysunúť, len keď ich budete potrebovať. Výsuvný digestor je ideálnym riešením pre malé kuchyne.

Podskrinkové digestory

Podskrinkové digestory sa ľahko zmestia pod závesné skrinky. Výsledkom je praktické, úsporné a výhodné riešenie na odsávanie výparov z varenia. Vzhľad podskrinkových digestorov však môže odrádzať tých, ktorí netúžia iba po praktickosti, ale aj po moderne vyzerajúcej kuchyni.

Vstavané digestory

Vstavané digestory sa montujú na spodnú časť horných kuchynských skriniek a tak nezaberajú takmer žiadny priestor.

Na čo ešte pri výbere digestora myslieť?

Hladina hluku

Odsávač pár musí byť  prvom rade účinný. Ale mali by ste myslieť aj na to, ako môže ovplyvniť váš čas strávený v kuchyni, ktorá je napríklad spojená s obývačkou. Najmä ak máte otvorenú kuchyňu, v ktorej trávite veľa času. V takom prípade je tichý digestor dokonalým riešením. Odsávač pár môže byť úplne tichý, ale málo účinný, alebo veľmi účinný, ale rovnako hlučný. Ideálne je samozrejme nájsť odsávač, ktorý má primeranú úroveň hlučnosti a zároveň dobrú schopnosť výmeny vzduchu.

Hlučnosť sa udáva v decibeloch. Štandardný digestor má rozmedzie hlučnosti 52-60 dB. Všetky modely, ktorých hlučnosť je menej ako 51 dB, sa považujú za tiché digestory. Úroveň hlučnosti je uvedená aj na energetickom štítku odsávača pár, ktorý je pre odsávače pár povinný od januára 2015. Tento štítok poskytuje informácie o energetickej triede výrobku na stupnici od A po G. Energeticky najúspornejšie spotrebiče sú zaradené do triedy A+++ a tie, ktoré majú najväčšiu spotrebu, sú zaradené do triedy D.

Veľkosť digestora

Digestor by sa mal vždy vyberať podľa veľkosti varnej dosky a veľkosti kuchyne. Myslite na to, že váš digestor by mal byť rovnako široký ako vaša varná doska. Pre ideálnu šírku vášho digestora počítajte so šírkou o 30 cm väčšou, ako je šírka vašej varnej dosky. Na každej strane tak zostane 15 cm na ďalšie zníženie pachov a výparov.

Výkon digestora

Veľmi dôležitý je aj výkon vášho digestora. Vzduch v kuchyni by sa mal obnoviť aspoň desaťkrát za hodinu. Výpočet kapacity odsávania ideálnej pre vašu kuchyňu si môžete vypočítať jednoducho. Vynásobte šírku vašej kuchyne jej výškou a hĺbkou a potom toto číslo vynásobte desiatimi. Napríklad v kuchyni so šírkou 4 metre, s výškou 4 metre a hĺbkou 5 metrov potrebujete digestor s kapacitou odsávania 800 m3/h.

Osvetlenie

Každý túži po dobre osvetlenej kuchyni. Aj nad varnou doskou, nad ktorou je umiestnený digestor, potrebuje šéfkuchár dobré osvetlenie, aby mohol jedlo pripraviť čo najlepšie. Digestory môžu mať buď halogénové žiarovky alebo LED diódy. LED diódy majú výhodu v nižšej spotrebe a navyše sú dizajnovo krajšie.

Cena

Pred samotnou kúpou digestoru si zvážte váš rozpočet. Na trhu nájdete najrôznejšie modely digestorov, od lacnejších až po veľmi drahé. Samozrejme, cenu ovplyvnia vyššie zmienené kritéria, a to jeho veľkosť, množstvo funkcií, výkon, úroveň hluku, dizajn atď.

Dôležité detaily

Pred kúpou sa zamyslite, či chcete, aby váš digestor bol na diaľkové ovládanie, signalizoval nasýtený filter, automaticky detegoval dym alebo sa napríklad automaticky zapol po pripojení k varnej doske. To všetko sú dôležité detaily, na ktoré netreba pri výbere zabúdať.